Image

عایق پتویی پشم سنگ (ایزوبلانکت Isoblanket)

ایزو بلانکت :

 

همانند عایق پشم سنگ لاحافی عایق های ایزوبلانکت نیز رول شکل می باشند با این تفاوت که این عایق ها به صورت دوخته شده می باشند ، این کار باعث تقویت مقاومت کششی پشم سنگ می گردد و بنا به نوع مصرف استفاده از این عایق را راحت تر می نماید .

الیاف پشم سنگ به صورت چند لایه متراکم بر روی هم دوخته شده و در نهایت به وسیله توری سیمی به یکدیگر کوپل می شوند و در واقع بر روی توری سیمی سوار می شوند .توری های استفاده شده در تولید ایزوبلانکت ها از نوع گالوانیزه با چشمه های شش ضلعی می باشند . مهمترین ویژگی این محصول مقاومت حرارتی بالای آن که در برخی موارد تا حدود 950 درجه سانتیگراد می رسد می باشد ، همچنین این عایق ها به خاطر نوع بافت آن دارای مقاومت زیاد در برابر تنش های دینامیکی و لرزشی هستند .

عمده مصرف این عایق ها در صنایعی چون نفت و گاز ، نیروگاهی و پتروشیمی ها می باشد ، همچنین برای عایق کاری انواع مبدل های حرارتی ، دیگ های بخار ، لوله هایی با قطر زیاد ، دودکش ها و ... و همچنین در صنایع ساختمانی کاربرد دارند این عایق ها همانند سایر عایق های پشم سنگ علاوه بر عایق حرارت بودن عایق بسیار عالی در برابر صدا نیز می باشند

این عایق ها در ضخامت های مختلف قابل تولید و ارائه می باشد و بصورت استاندارد در عرض 120 و رول هایی به طول 5 متر بسته بندی می شوند

ضریب انتقال حرارتی این محصول بسیار پایین است که از ویژگی های عایق های پشم سنگ می باشد ، محدوده دانسیته جهت تولید این عایق از 80 تا 150 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد ، این عایق ها در ضخامت های 30 تا 120 میلیمتر قابل ارائه می باشند .

 

 

 

900°C

Applied Temperature

80 ~ 150

Density (Kg/m3)

25 ~ 120

Thickness (mm)

1200

Width (mm)

1 ~ 6 M

Length