Image

عایق لحافی پشم سنگ (فنو فلت Pheno Felt)

Phenofelt :

رول پشم سنگ یا پتو عایق (فنوفلت)

رول پشم سنگ یا پتو عایق یا فنوفلت محصولی انعطاف پذیر است و بیشتر برای جایگزینی عایق پشم شیشه به بازار آمده است و مورد استفاده قرار می گیرد. عایق پتویی پشم سنگ بسیار بسیار قوی تر از عایق پشم شیشه است و ضریب انتقال حرارت بسیار پایین تری دارد و البته مانند پشم شیشه هیچ مشکل زیست محیطی ندارد.

به صورت کلی پشم سنگ پشم سنگ در گروه عایق های حرارتی از الیاف معدنی است که ماده اصلی آن سنگ های بازالت و از گروه سنگ های آذرین می باشد که در دمای 1400 تا 1500 درجه سانتیگراد ذوب می شود سپس با روش هایی چون دمیدن و یا گریز از مرکز مذاب تولید شده به الیاف بسیار ظریف تبدیل می شوند 

روش تولید فنوفلت شباهت زیادی به تولید فنوپنل دارد یعنی روش تولید یکسان است با این تفاوت که در این محصول به دلیل تراکم کمتر نسبت به عایق تخته ای عایق کمتری استفاده شده و همچنین رزین بسیار کمتری دارد.

عایق پشم سنگ به دلایل مختلفی در ساختمان ها و سازه ها استفاده می شود. اول از همه، عایق پشم معدنی گرما را به خوبی هدایت نمی کند . از آنجایی که آتش سوزی همیشه برای ساختمان ها نگران کننده است، این واقعیت که پشم معدنی قابلیت اشتعال ندارد، آن را به عنوان یک گزینه عالی برای عایق کاری تبدیل می کند. همچنین، اگر سر و صدا برای یک سازه نگران کننده باشد، پشم سنگ یک میراگر صوتی عالی است.

عایق پشم سنگ به دلایل مشابه در صنعت لوله کشی رایج است. مقاومت آن در برابر شعله و تغییر شکل ناشی از گرما، آن را به گزینه ای عالی برای لوله هایی که مواد با دمای بالا را انتقال می دهند تبدیل می کند. از آنجایی که پشم سنگ یک عایق حرارتی است، می تواند از یخ زدگی لوله ها در برنامه های هوای سرد نیز جلوگیری کند.

 

این محصول عمدتا به 3 شکل تولید میگردد:

1- فونوفلت ساده

2- فونفلت با روکش کاغذ کرافت

3- فونوفلت با پوشش آلومینیومی تقویت شده

که در بیش موارد سفارشات محصول با روکش آلومینیوم درخواست می شود.

 

کاربرد رول فونوفلت یا پشم سنگ برای سقف سوله، عایق کاری تاسیسات ساختمان، عایق کاری لوله و ....

 

خصوصیات عایق فنوفلت یا پشم سنگ لحافی رزین دار :

   • مقاوم در برابر اتش سوزی و عدم انتشار شعله
   • عایق حرارتی و صوتی
   • سازگار با محیط زیست
   • جلوگیری از رشد آفت ها باکتری ها و قارچ ها

 

 

مشخصات فیزیکی محصول

ابعاد

عرض 120 Cm

طول 1000 Cm

نوع پوشش

در سه نوع بدون پوشش ، الومینیومی و کاغذ کرافت

دانسیته

30 ~   60  Kg/m³

ضخامت

25 تا 100 میلیمتر