Image

ملزومات استیل نسوز

ملزومات استیل نسوز

انواع اتصالات استیل نسوز

انکر های نسوز از جنس استنلس استیل ، اجزایی هستند که برای ایمن سازی مواد نسوز در کاربردهای با دمای بالا استفاده می شوند. از این تجهیزات برای پوشش مواد نسوز انواع جرم و سیمان در دیوارهای کوره ها و سایر عایق ها مانند بالشتک ها و پتوهای نسوز با دمای بالا برای ثابت کردن انها در دماهای شدید و محیط های خورنده استفاده می شود. انکر ها برای نگه داشتن مواد نسوز در جای خود و جلوگیری از ترک خوردن، جدا شدن یا آسیب دیدن آن در حین کار استفاده می شوند.

انکرهای نسوز در اشکال و ابعاد مختلف تولید شده بعنوان مثال انکر های V و Y شکل از جنس استیل نسوز به همراه سیم و تسمه و سوزن نسوز جهت فیکس کردن انواع عایق نسوز در دیواره کوره ها استفاده می گردد.

 

استیل های نسوز به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی و توانایی مقاومت در برابر دماهای بالا، یک ماده متداول برای انکر های نسوز است. لنگرهای نسوز از جنس استنلس استیل نقش مهمی در تضمین طول عمر و کارایی تجهیزات در دمای بالا با کمک به جلوگیری از آسیب به پوشش نسوز ایفا می کنند.

تجهیزات استیل نسوز بطور گسترده در صنایع متالورژی ، سیمان ، نفت ، صنایع شیمیایی ، سرامیک و سایر زمینه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

حداکثر دمای کاری

نوع استیل مورد نیاز

450°C

Carbon Steel

900°C

304 Stainless Steel

1000°C

310 & 310S Stainless Steel

1200°C

Incalloy 601

 

راهنمای نصب انکر های استیل کوره :

در هنگام نصب طول انکر باید حداقل 25 میلی‌متر زیر پوشش سطح داغ باشد و نوک انکر ممکن است 150 تا 350 درجه سانتی‌گراد زیر دمای نسوز مواد نسوز نصب شده باشد، اما به طور کلی استفاده از انکر درجه حرارت بالاتر نسبت به دمای جرم های نسوز مورد استفاده پذیرفته شده است. نکته قابل ملاحظه دیگر ضریب انبساط حرارتی انکر است که از مواد نسوز بیشتر خواهد بود، بنابراین تنش های تولید شده می تواند منجر به ترک خوردگی آستر و در نهایت شکست مواد نسوز و همچنین انکر شود.  پیشنهاد می شود در هنگام نصب همه انکرها با ماده ای مانند قیر پوشانده شوند که در دمای پایین بسوزد و امکان حرکت بسیار کوچک در حد چند میکرون بین انکر و آستر ریختنی را فراهم کند.  کلاهک های پلاستیکی فقط نوک انکر ها را می پوشانند و این کافی نیست، در واقع کل لنگر باید با ماده ای که در دمای کم بسوزد مانند قیر که مثال زده شد پوشش داده شود. همچنین گفته می‌شود که درپوش‌های پلاستیکی به انبساط طولی کمک می‌کنند، در صورتی که بیشترین آسیب به مواد نسوز وارد می‌شود، پوشش کامل لنگر به انبساط شعاعی نیز کمک می‌کند. بهتر است انکر ها با طول ساق متفاوت تولید شوند تا کمتر نوک انکر در معرض حرارت قرار بگیرد .

نقشه انکر استیل شرکت اذر عایق پارتاک        نقشه انکر استیل شرکت اذر عایق پارتاک

 

جدول فواصل نصب انکر های کوره :

در خصوص فاصله نصب انکر ها جداول زیر به عنوان راهنما مورد استفاده قرار می گیرند البته  موارد برای هر کاربردی باید با توجه به نوع پوشش مد نظر، دما ، نواحی با تنش بالا، تشکیل ترک، نصب در دیوارهای جانبی و یا سقف در نظر گرفته شود. بعنوان مثال در دیوارهای جانبی بزرگ باید از صفحات نگهدارنده برای برداشتن بار از روی لنگرها استفاده شود و همچنین از این جدول برای نصب انکرها جهت سطوح یکپارچه مانند آجرکاری ها استفاده می شود. این امر علاوه بر افزایش عمر استر نسوز به آسانتر شدن تعمیرات بعدی کمک میکند

 

Typical Anchor Spacing Table

ANCHOR CENTRES                         مرکز انکر

LINING THICKNESS                ضخامت آستر نسوز

150mm = 44/m²

50  to 75 mm

250mm = 16/m²

100 to 125mm

300mm = 11/m²

150 to 350mm

جدول روش های نصب و تعداد انکر مورد نیاز در هر متر مربع

روش نصب انکر استیل نسوز شرکت اذر عایق پارتاک

 

عکس نمونه های نصب شده در کوره مطابق با استاندارد های اشاره شده در بالا

    نمونه نصب انکر استیل نسوز در کوره اذر عایق پارتاک   نمونه نصب انکر استیل نسوز در کوره اذر عایق پارتاک    نمونه نصب انکر استیل نسوز در کوره اذر عایق پارتاک

 

نمونه عایق کاری لوله به وسیله نصب انکر استیل نسوز و جرم عایق 

اقلام استیل نسوز شرکت اذر عایق پارتاک

محصولات استینلس استیل (استیل نسوز)

                     شامل انکر، واشر، میله ، تسمه از جنس استیل ۳۰۴، ۳۰۹، ۳۱۰، ۳۱۰S و ...

اقلام استیل نسوز شرکت اذر عایق پارتاک

اقلام استیل نسوز شرکت اذر عایق پارتاک

اقلام استیل نسوز شرکت اذر عایق پارتاک

تسمه استنلس استیل 304 جهت عایق کاری در عرض های مختلف 13 ، 16 ، 19 و 25 میلیمتر و ضخامت از 0/38 تا 1/0 میلیمتر قابل ارایه می باشد