Image

پتوی عایق سرامیک ، پتو نسوز

پتو الیاف سرامیکی BLANKET عایقی به رنگ سفید، عایق حرارتی یکپارچه است که حاوی هیچ گونه افزودنی نیست. پتوهای الیاف سرامیکی (پتو نسوز) از الیاف سرامیکی تابیده شده ساخته شده اند که به صورت سوزن کاری شکل میگیرند و قدرت تحمل عالی برای کاربردهای عایق در دمای بالا ارائه دهند. این عایق ها میتوانند استحکام کششی خود را به خوبی حفظ کنند.  پتوهای الیاف سرامیکی دارای خواص شیمیایی و فورمولاسیون خاص هستند و می توانند به طور گسترده در زمینه های عایق کاری و عایق حرارتی استفاده شوند. همچنین شامل چندین نوع مختلف با گرید های مختلف از نظر آلومینا می باشند که در دسته بندی های مشخص تقسیم می شوند. سایز پتو های عایق یا پتو نسوز به صورت استاندارد با عرض 610 میلیمتر می باشند و در ضخامت های 2.5 و 5 سانت از طرف شرکت آذر عایق پارتاک قابل ارائه می باشند ، پتوی نسوز در ضخامت 2.5 سانت با طول 7200 میلیمتر و در ضخامت 5 سانت با طول 3600 میلیمتر بسته بندی میشوند . دانسیته معمول و رایج برای پتو های سرامیک به دو دسته 64 و 128 که بیشترین استفاده در صنایع ایران دانسیته 128 می باشد . رده دمایی پتو نسوز در انواع 1260 درجه و 1430 درجه قابل ارائه می باشد

 

64-96-128 kg/mᶟ Density
50 – 25 mm thickness
1260° - 1430°c Applied temperature

 

بلنکت و عایق نسوز | پتوی عایق | پتو نسوز | پتو لویانگ | آذر عایق پارتاک

 

روش نصب

اصولا دو روش کلی برای نصب پتو های الیاف سرامیک (پتوی نسوز) رایج می باشد :

روش اول این است که پتوی الیاف سرامیکی را به هم بچسبانید. پس از تمیز کردن زنگ در دیوار داخلی، پتو را با بایندر های نسوز به دیواره ی کوره ثابت کنید. قبل از نصب، ابتدا خطوطی را روی دیوار داخلی بکشید تا موقعیت چیدمان مطابق نقشه پیش بروید. هنگام استفاده از روش اول، بهتر است پتو را از بالا به پایین نصب کنید تا پوشش چسب به سایر قسمت های پتو مالیده نشود . پتوهای مورد استفاده در مشعل، درگاه اگزوز و سوراخ ها باید به صورت نوارها یا بلوک های مربوطه بریده شوند و جهت چیدمان آنها باید عمود بر جهت ورودی حرارت باشد .

هنگامی که نیاز به استفاده از انکر های فولادی است، باید به طور محکم روی پوسته کوره جوش داده شوند. انکرهای فولادی باید صاف و با ضخامت 1تا 1.5 میلی متر باشند و با استفاده از واشر های استیل و چسب به دیواره فیکس شوند . چسب باید به طور یکنواخت و کامل بر روی سطح کار اعمال شود. پس از پوشاندن چسب ، پتو باید بلافاصله به موقعیت های از پیش تعیین شده چسبانده شود و با ماله چوبی فشار داده شود.

  

 

روش مرسوم دیگر در نصب پتوی نسوز استفاده از ماژول های الیاف سرامیکی Z-block است که از پتوی تا شده ساخته شده است. زد بلوک ها از پتوها یی مطابق با اندازه طراحی شده که به طور مرتب بریده شده اند تهیه میشوند. هر بلوک باید از پتو های نسوز تا شده با نسبت تراکم 15% تا 20% فشرده شده باشد. صفحات نگهدارنده زد بلوک ها باید افقی و پین های نگهدارنده پتو عمودی باشند. فاصله بین مراکز پین ها ترجیحاً 250 تا 300 میلی متر است. در حالت مرسوم سایز زدبلوک های نسوز در ابعاد 250*250 و 301*301 میلیمتر قابل ارائه می باشند .

 

 

 

ویژگی های کلیدی پتوی الیاف سرامیک :

 1. هدایت حرارتی کم
 2. ذخیره حرارت بسیار کم
 3. استحکام کششی بسیار بالا
 4. مقاومت در برابر شوک حرارتی
 5. جذب صدا
 6. تعمیرات سریع
 7. فاقد مواد چسبنده، دود یا آلودگی جوی است
 8. فاقد آزبست
 9. بدون نیاز به چرخه پخت یا خشک کردن

 

کاربرد های ویژه پتوی عایق سرامیکی :

 • کوره صنعتی، کوره و اجاق گاز
 • مفاصل گسترش کوره، درب، سقف عایق بندی سقف
 • عایق لوله با درجه حرارت بالا
 • کوره های حرارتی
 • توربین ها

 

شرکت اذر عایق پارتاک تامین کننده عایق های نسوز در بخش مرکزی کشور شهر اصفهان می باشد شما همکاران گرامی می توانید پتوی عایق سرامیک را با دانسیته مختلف و ضخامت های مختلف در رده دمایی مورد نیاز خود از این شرکت استعلام گرفته و با بهترین قیمت محصول مورد نیاز خود را از ما تهیه نمایید .

جهت مشاهده تمامی محصولات این شرکت میتوانید با کلیک بر روی این لینک (صفحه اصلی) سایر محصولات مورد نیاز خود را تهیه نمایید

 

جدول مشخصات فنی (Datasheet)

 

Description

STD BLANKET

HA BLANKET

HZ BLANKET

Classification Temperature (ºC )

1260

1350

1430

Chemical Composition (%)

Al2O3

≥43

≥52

≥35

SiO2

≥54

≥47

≥49

ZrO2

-

-

≥15

Color

White

White

White

Density (kg/m³)

64

96

128

96

128

96

128

Tensile Strength (kPa)

30

50

70

50

70

50

70